Bosna Hersek Üniversiteleri Yıllık Ücretleri

Mostar Üniversitesi

Bosna Hersek’in oldukça dikkat çeken yerlerinden birisi olan Mostar öğrencilerin de dikkatini çekici bir yapıya sahiptir. Her yıl çok sayıda öğrenci..

Mostar Üniversitesi

Mostar Üniversitesi 1977 yılın kurulmuş ve sonrasında modern bir eğitim anlayışı benimseyerek, akademik kadro kalitesini arttırarak ve gelişme süreci için finansman yaratarak kurumsallaşma yolunda sağlam adımlarla ilerlemiştir. Eğitim ve araştırma alanı 5500 mt² olan Mostar üniversitesi, çeşitli derslikten ve laboratuardan oluşmaktadır. Mostar Şehri içerisindeki üniversitenin zaman içerisinde gelişim sürecine uygun halde yapılandırılmış binaları, kütüphanesi, mobilyalı yurtları, restorandı ve modern standartlara sahip bir yemekhanesi bulunmaktadır.
1993 Kasım ayından başlayarak Mostarda eğitim kalitesini geliştirmeye yönelik yeni bir sürece giren diğer Mostar Üniversiteleri gibi eğitim personelinin sayısını 250’ye çıkartan Mostar Üniversitesi, Mostarda eğitim veren diğer Mostar üniversiteleri ile birlikte yaklaşık 12 bin öğrenciye eğitim olanağı sunmaktadır. Mostarda eğitim sürecinde yaşanan değişim rüzgarları ile üniversitede kolej eğitimi de verilmeye başlanmıştır. Diğer Bosnahersek üniversiteleri ile ortaklaşa düzenlenen organizasyonlarla, maddi durumu iyi olmayanlara burs, barınma ve sağlık hizmetleri konusunda destek verilmektedir. Mostar eğitim sürecinin başında olan öğrenciler için öğrenci merkezi tarafından; çevre gezileri, kültürel etkinlikler, seminerler ve Proje Tempus, Wus Avurturya Proje, EUA gibi okul içi etkinler düzenlenmektedir.
Mostarda üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere kaliteli eğitim hizmeti sunmak için İspanya Madrid, Granada, NoviSad, Kragujevac(SCG), Norveç Fen Bilimleri, Mısır İskenderiye, Jyvaskyla, Ljubljana üniversiteleriyle de karşılıklı etkileşime dayalı bir işbirliği sürecine girilmiştir.
Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi farklıyla sizlere sunulan Mostar üniversiteleri içindeki saygın konumuyla öne çıkan Mostar Üniversitesi’nde; Bilgi Teknolojileri ve Kültür Fakültesi, Öğretim Mühendisliği Öğretmenliği, Makine Mühendisliği Bölümü, Bilgisayar Mühendisliği bölümleri bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi öğrencilere danışmanlık, yerleştirilme, başvuru ve dil eğitimi konusunda profesyonel çözümler ile yardımcı oluyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sizlere, Mostardaki üniversiteler arasında modern eğitimi ile kalitesini kanıtlamış Džemal Bijedić Üniversitesi’nin öğrencisi olarak uluslararası seviyede bir eğitim ile yükseköğreniminizi tamamlama ve Avrupa’nın göbeğinde okuma imkanı sunmaktadır.

Yönetim İşletme Fakültesi

Cemal Bihedic Üniversitesi Yönetim İşletme Fakültesi; iki veya dört yıllık lisans programları ve yüksek lisans ve doktora olanağı da sunmaktadır. Dzemal Bijedic Üniversitesi ekonomi yüksek lisansı programı ve doktora seçenekleri bulunduğu gibi ayrıca, iki yıllık bir Džemal Bijedić diploma programını bitiren tüm öğrenciler, Ekonomist Yöneticisi programlarını tamamlayarak dört yıllık bir diploma da alabilmektedir.

İşletme

Mekanik Mühendislik Makine Bölümü

Mostarda üniversite öğrencisi olmak isteyenlere iki ve dört yıllık lisans imkanı sunulmaktadır. İki yıllık diploma programların tamamlanmasıyla diploma sahibi olunması mümkünken, 5 dönemlik ilave eğitim ile makine mühendisi diploması sahibi de olunabilir. Bunun haricinde yüksek lisans ve teknik bilimler alanında doktora seçeneği de mevcuttur. 2002 yılında genel makine bölümü yerine bilgisayar mühendisliğine geçilmiştir.

Makine Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği
İnşaat Mühendisliği Fakültesi
Cemal Bihedic Üniversitesi’nin en prestijli ve eski fakültelerinden biri olarak 1993’de Ekonomi ve Hukuk Fakültesi binalarından ayrılmış ve Yurt Mucibabic’e taşınmıştır. İki yıllık ve dört yıllık lisans programları mevcuttur.

İnşaat Mühendisliği
Ürün Mühendisliği
İş Güvenliği
Mekanik Ağaç İşleme
Trafik
Enerji
Beşeri Bilimler Fakültesi

1999 yılında Diller Yüksek Okulu olarak kurulmuş ve daha sonra 2002 yılından itibaren Edebiyat Fakültesi haline gelmiştir. Beşeri bilimler, yüksekokul programları ve Sosyal Bilimler programları mevcuttur.

İngiliz Dili ve Edebiyatı
Alman Dili ve Edebiyatı
Boşnak Dili ve Edebiyatı
Boşnak Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı ile Karşılaştırmalı
Boşnak Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı ile Karşılaştırmalı
Görsel Sanatlar
Tiyatro Bölümü
Sanat Tarihi ve Tarih Çalışmaları
Oyunculuk, Dram Psikolojisi
Bilgi Teknolojileri Fakültesi

Mostar şehri içinde 1997’de kurulan fakülte, Bologna Kriterleri’ne uygun bir müfredat ile öğretim vermeye devam etmektedir. Mostar içinde eğitim görerek 2008 yılında ilk mezunlarını 2254 kişi olarak vermiş olduğu gibi, 21 öğrenciyi de uzaktan eğitim programı ile mezun etmiştir. Mostarda eğitim için konaklamadan uzaktan eğitim gören öğrenciler, günümüzün çoğunluğu oluşturur duruma gelmiştir.

Bilgisayar mühendisliği
Halkla İlişkiler
İletişim Bilimleri
İş İletişimi
Bilgi Teknolojisi
Gazetecilik
Öğretmenlik Eğitim Fakültesi

Mostar kentinin en eski fakültesi olan Öğretmenlik Eğitim Fakültesi, 1950 yılında kurulmuş bir devlet kurumudur. İlköğretim, orta öğretim ve yüksek öğretim de dahil olmak üzere eğitim verecek personeller yetiştirmektedir. Tam ve yarı zamanlı öğrencilere sunulan bilimsel araştırma esaslı öğretim faaliyetleri; seminerler, atölye çalışmaları, konferanslar, egzersizler, geziler ve danışmanlık programlarını kapsar. Ayrıca Mostar içindeki sanat grupları için de bazı müzik çalışmaları ve sergiler düzenlenir.
Mostar, Saraybosna, Tuzla, Banja Luka, Bihac ve Belgrad üniversitelerinden 70 akademik personelinde haricinde, Bosna Hersek’in farklı bölgelerinden ve Mostardaki üniversiteler bünyesinden gelen 45 akademik personeli ile fakülte öğrencilerine eğitim vermeye devam etmektedir.

Tarih ve Coğrafya
Matematik ve Fizik
İslam Dini Öğretimi
Kimya
Fiziksel Eğitim
Sınıf Öğretmenliği
Müzik Eğitimi
Sanat Eğitimi
Müzik Eğitimi
Spor Sağlık
Fizik ve Teknik Eğitim Enformasyonu
Psikoloji
Biyoloji
Hukuk Fakültesi
1971’de eğitime başlayan fakülte, 1976 yılından itibaren bağımsız faaliyetlerde bulunmakta ve 37 eğitim görevlisine sahiptir. Tam zamanlı ve yarı zamanlı öğrenim gören öğrencilerin sayısı 1000’e yakındır. Mostar eğitim sürecide programı genişleyen fakültede; Siyasi Ekonomi, Ulusal Devlet Teorisi, Sosyoloji, İnsan Hakları, Roma Hukuku, Uluslararası Hukuk, Ceza Hukuku, Mali Hukuk, Kamu Hukuku dersleri verilmektedir.
İki yıllık ve dört yıllık eğitim seçenekleri bulunan fakülte, iki yıllık programların bitirilmesinin ardından dört yıllık eğitime devam ederek avukat diploması alma ve yüksek lisans seçeneği de mevcuttur.

Anayasa
Ekonomi
Ceza Hukuku
Hukuk Devlet Tarihi
Sivil Haklar
Ziraat Fakültesi ve Tarım Koleji

1997 yılında kurulan ve tam zamanlı eğitim veren fakülte, Saraybosna Devlet Üniversitesi müfredatıyla paralel bir eğitim sunmaktadır. 2002 yılından itibaren başlanan seçmeli ders olanakları ile öğrenciler; sebze, çiçek, meyve ve şarap dallarında mesleki uzmanlık yapabilmektedir.

Tarım
Meyve
Sebze
Çiçekler
İki Yıllık Kolejler

Mostarda üniversite içerisinde 55000 mt² alana sahip olan laboratuarlarda eğitim veren Dzemal Bijedic Üniversitesi Koleji yaptığı yatırımlarıyla öğrencilere, iç tasarım ve kütüphane gibi tesislerin kullanımı standart olarak veren modern bir eğitim anlayışına sahiptir. Koleje olan yoğun talebi karşılamak için entegrasyon, tanıtım, prosedür ve organizasyon açısından birçok yenlikçi çalışma yapılmıştır. Buna ilaveten, uluslararası bilgi kaynağı sağlanması için internet ağ paylaşımı da yapılmaktadır.

İşletme
Kamu Yönetimi
Tasarım
Malzeme
Ticari İşletme Yönetimi
Makine Mühendisliği
İnşaat
Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi kalitesiyle sizlere sunulan danışmanlık ve aracılık hizmetiyle Mostar eğitim olanaklarından yararlanabilir ve aldığınız Avrupa standartlarındaki yükseköğretim ile başarılı olabilirsiniz. Kariyer basamaklarının koşar adım çıkılmasını sağlayan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi güvencesi ile Mostardaki üniversiteler, sentez Avrupa kültürü ortamında öğrenim görmenizi sağlayacaktır.

#mostarüniversitesi

Mostar Üniversitesi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!