Bosna Hersek Kaç Üniversite Var Ve Listesi

Bosna Hersek Üniversitesi Makine Mühendisliği

Bosna Hersek Üniversitesi Makine Mühendisliği, tüm bölümler arasında Bosna Hersek Üniversiteleri arasında en çok seçilen bölümlerdendir. Özellikle Türkçe destekli eğitim verilebilen üniversitelerden olan Uluslararası Travnik Üniversitesinin Mühendislik fakültesi oldukça gelişmiş imkan ve donanımlara sahip olduğu için bu fakülte içerisindeki bölümlere rağbet oldukça yüksek oluyor. Makine mühendisliği, malzeme teknolojilerinin her geçen gün gelişmesi ile mekanik sistemlerin tasarımlarının analizi, imalatı, hesaplamaları gibi işlemlerle ilgilenen ana bilim dalıdır.

Yapısı itibarıyla oldukça zorlayıcı bir bölümdür fakat mezun olunduğunda prestijli fırsatları da ardından getirmektedir. Uluslararası Travnik Üniversitesi, Türkiye’den gelen öğretim üyeleri sayesinde bu zor bölümü daha da zorlaştırmadan öğrencilerine, Türkçe ve kaliteli bir eğitim vermeyi hedefler.

Uluslararası Travnik Üniversitesi, vezirler şehri olarak bilinen Travnik’te bulunur. Onlarca devlet adamı yetiştiren bu şehir tarihi açıdan da oldukça zengin ve köklüdür. Farklı ülkelerde okumuş öğrencilerde gözlenmiştir ki, bu öğrenciler diğer öğrencilere nazaran çoklu ortamlara daha kolay adapte olabilmekte, yabancı dil öğrenme ve konuşabilme konusunda daha yetenekli olabilmekte ve yeni ortamlara daha kolay adapte olabilmektedir.

Bosna Hersek Üniversitesi Makine Mühendisliği’nde okumak da öğrencilere bu konularda faydalı olacağından hem yabancı dil açısından gelişmiş hem mesleki açıdan gelişmiş olmalarını sağlayacaktır. İşte Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı da kendini geliştirmek isteyen öğrencilere bu hususta gerçek bir hizmet veriyor ve gelişmiş mezunlar üretilmesi için tüm imkanlarını seferber ediyor.

Bildiğiniz üzere, ülkemizde mühendislik fakültelerine yerleşmek oldukça zordur. Devlet üniversitelerine yerleşmek yalnızca çok yüksek puanlarla mümkünken vakıf üniversitelerine yerleşmek de hem iyi bir puan hem de yüklü bir nakit ödeme becerisi istemektedir. Bosna Hersek’de okumak bu açıdan oldukça avantajlı bir şekilde öne çıkıyor. Diğer yurtdışı programlarına baktığımızda, diğer ülkelerin anadillerindeki eğitimler oldukça yüksek meblağlarda ücretlerle sağlanıyor ancak Uluslararası Travnik Üniversitesi’n de yıllık ortalama 2500€ ödeyerek makine mühendisi olmak mümkün.

Ayrıca Türkçe destekli eğitim görme kolaylığı da cabası. Kayıt işlemlerinde de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı zaten yapılması gereken her işlemi takip ettiği için ne kayıt olurken ne de sonrasında öğrenciler yorulmuyor veya mağdur olmuyor. Tüm değerler karşılaştırıldığında Bosna Hersek Üniversitesi Makine Mühendisliği okumak oldukça cazip bir fırsat ve bu fırsatı değerlendirmek herkesin hakkı.

Üniversitenin Konumu