Bosna Hersek Kaç Üniversite Var Ve Listesi

Bosna Hersek Kaç Üniversite Var Ve Listesi

Bosna Hersek’te eğitim sürekli olarak devam etmektedir. Birbirinden iyi üniversitelere sahip olan ülke diğer milletlerden de pek çok sayıda öğrenciye..

Bosna Hersek Kaç Üniversite Var Ve Listesi

Bosna Hersek kaç üniversite var ve listesi için sizler için hazırladığımız bu içerikten faydalanabilirsiniz. Bosna Hersek’te bulunan ve her sene yüzlerce Türk öğrencinin üniversite eğitimi almak için başvurdukları 6 tane devlet üniversitesi bulunmaktadır. Sizlerde imtihan stresi yaşamadan uygun fiyatlara bu üniversitelerde denklik uygulaması içinde en kaliteli AB standartlarındaki üniversite eğitimlerinden yararlanabilirsiniz.

Örneğin bu konuda Saraybosna Devlet üniversitesine baş vurarak, Saraybosna sağlık bilimleri fakültesinde, Saraybosna felsefe fakültesinde, Zenika eğitim fakültesi bünyesindeki Zenika hukuk bölümünde, Zenika pedagoji üniversitesinde, Zenika ilahiyat fakültesindei, Zenika metalürji fakültesinde, Zenika İktisat fakültesinde, Zenica politeknik bölümünde ya da Zenica mimarlık bölümünde okuyabilirsiniz.

Bosna Hersek üniversiteleri arsında Uluslararası Travnik üniversitesi, Saraybosna üniversitesi, Tuzla üniversitesi, Mostar üniversitesi, Zenica üniversitesi ve Doğu Saraybosna üniversitesi yer almaktadır. Bosna Hersek kaç üniversite var ve listesi konusunda Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bu üniversitelerde aşağıdaki bölümleri okuyabilirsinizn
Tıp, diş hekimliği, eczacılık, mimarlık, elektrik mühendisliği, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, veterinerlik, ekonomi ve yönetim, gazetecilik, hukuk, felsefe, pedagoji, psikoloji, fizyoterapi, hemşirelik gibi bölümleri rahatlıkla okuyabilirsiniz. Örneğin bu üniversitelerden Uluslararası Travnik üniversitesi ülkenin oldukça merkezi bir bölümünde yer almaktadır ve Bosna Herseğin en kaliteli üniversitelerinden biridir.

Ülkenin bu merkezi üniversitesi Sarybosna’ya sadece 90 km uzaklıktadır ve Travni’ te Osmanlı’nın yaptığı bir çok camii, çeşme ve tarihi yapı yer almaktadır. Öte yandan Nobel ve edebiyat ödülü sahibi olan ünlü yazar İvo Andreviç’te bu okulda tahsilini tamamlamıştır. Burada hukuk, politeknik, medya iletişim, ekonomi, trafik ve ekoloji bölümlerinde okuyabilirsiniz.

Mostar üniversitesi ise 1977 yılında kurulmuştur ve 4500 metre karelik bir eğitim alanına sahiptir. 1993 yılında eğitim alanında yeni bir reform ile kendini düzenleyen bu üniversitede eğitim seviyesi yükseltilmiş ve eğitmen kadrosu sayısı 250 ye kadar çıkartılmıştır. Günümüzde bu üniversitede 12.000 kadar öğrenci eğitim almaktadır.

Burada öğrencilere burs, barınma ve sağlık gibi konularda yardımda da bulunulmaktadır. Burada makine mühendisliği, beşeri bilimler, inşaat mühendisliği, bilgi teknolojileri, öğretmenlik eğitimi, hukuk fakültesi, ziraat fakültesi gibi ana bilim dallarında dilediğiniz eğitimi alabilirsiniz. Bosna Hersek Kaç Üniversite Var Ve Listesi konusunda Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı size her türlü desteği verecektir.

Bosna Hersek Üniversitesi Listesi

Uluslararası Travnik Üniversitesi
Saraybosna Üniversitesi
Zenica Üniversitesi
Mostar Üniversitesi
Tuzla Üniversitesi

#Bosnahersekkaçüniversitevarvelistesi

Üniversitenin Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!