Bosna Hersek Üniversiteleri Mimarlık

Bosna Hersek Üniversiteleri Mimarlık

Bosna Hersek Üniversiteleri Mimarlık fakülteleri, Türkçe ortak dili ile eğitim veren fakülteleri kapsamaktadır. Bu okullarda ülke dilinde eğitim almak isteyen kişiler ve lisansını aynı dilde devam ettirmek isteyen kişiler hazırlık sınıfını da okumaktadırlar. Bosna Hersek Üniversiteleri Mimarlık bölümünü tercih eden yurt dışından gelecek öğrenciler 2.500 Euro gibi bir ücret ödemektedirler. Yüksek standartlara sahip olan Bosna Hersek Üniversiteleri, eğitim alanlarında uzmanlaşmış profesörler ile eğitim vermektedirler. Bu üniversitelerin en büyük özellikleri ise mezun olan öğrencileri her türlü sorumluluğu alabilecek kapasitede ve başarılı birer insan olarak mezun ederler. Bunlardan bir tanesi de Bosna Hersek Üniversiteleri Mimarlık bölümünde okuyan öğrencilerdir. Bosna Hersek Üniversitelerinden mezun olan öğrenciler ileriki yaşamlarında dünyanın her yerinde çok büyük başarılara imza atacak birer birey olarak hayata atılacaklardır.

Mimarlık bölümü, üniversitelerin bulundukları yerlerde ki kültür ve tarihi zenginlikleri açısından da son derece önemli bir yerdedir. Bosna Hersek’teki üniversitelerde de Osmanlı kültürünün izleri, bu ülkeye gelen Türk öğrencileri de son derece memnun etmekte ve kendilerini ülkelerinde hissetmelerini sağlamaktadır. Boşnak halkının sıcakkanlılığı ve Türk öğrencilere yaklaşımları da bu ülkede üniversite okumanın nedenlerinden birisidir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerinden bir bölümünü kapsayan Bosna Hersek Üniversitelerinde eğitim görme imkanı, firmanın gururla ve mutlulukla yaptığı görevlerin başında yer almaktadır. Çünkü bu ülkede eğitim görmek ve özellikle de Türkçe destekli eğitimin verildiği mimarlık fakültesi gibi bölümlerde okumak öğrenciler için son derece önemli olup, hayallerine ulaşmanın ilk adımlarından birisidir.

Bosna Hersek Üniversitelerinden mezun olan öğrencilerin aldığı mavi diploma sayesinde sadece Bosna Hersek’te ya da Türkiye de değil 47 Avrupa ülkesinde de çalışma imkanı bulmak mümkün olmaktadır. Yıllardan beri sunulan mimarlık eğitiminde Mimarlık alanında bilgisayar merkezi bünyesinde online bir şekilde kısıtlama olmadan sistem uygulanmaktadır. Bosna Hersek üniversiteleri Mimarlık bölümleri kültür olarak oldukça yüksek bir yerde bulunan ve aynı zamanda Avrupa’nın kalbinde yer alan üniversitelerdir. Ayrıca bu üniversitelerde organizasyon, şehircilik, mimari gibi tüm denkliklerde mevcuttur. Daha detaylı bilgi almak isteyenler Euro Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmamıza gelerek bilgi alabilirler.

Üniversitenin Konumu