Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi

Eğitim hayatınıza yön vermek için Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi tercihlerini gözden geçirebilirsiniz. Bosna Hersek hem insanları açısından hem de..

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi

Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin büyük bölümü Saray Bosna üniversitelerini tercih ediyor. Ayrıca Tuzla Üniversitesinde verilen eğitim sonrasında alacağı diploma, tüm Avrupa ülkelerinde geçerli sayılıyor. Aynı şekilde Türkiye’de YÖK Kurumu ’da uyguladığı denklik sınavı sonucuna göre öğrencinin diplomasını yeterli görüyor. Avrupa üniversiteler birliğinin üyesi olan Tuzla Üniversitesi, öğrencinin sadece bilgi birikimi olarak değil, her açıdan donanımlı olarak kendisini yetiştirmesine olanak sağlıyor. Verilen eğitim sürecinde uygulanan ders programlarının yanı sıra, aktiviteler, konferanslar, organizasyon ve staj programları ile öğrencinin çalışma hayatına tam anlamı ile hazırlanmasına yardımcı oluyor.
Tuzla Üniversitesi son dönemde 13 ayrı fakülte ile eğitim hizmeti vermektedir, 2 ve 4 yıllık bölümler ile her öğrencinin hayalini kurduğu bir üniversite eğitimi imkânı sunmaktadır. Avrupa’nın orta yerinde aldığı eğitim ve yaşam deneyimlerinden edindiği tecrübeler ile yarınlarına, kendisine güvenen bir birey olarak hazırlanır.

Tuzla Üniversitesi, üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere her açıdan cazip gelmektedir. Diğer Avrupa ülkelerinde yaşayacağı yabancılık hissini bu üniversitede ve Saray Bosna’da yaşamaz. Günlük yaşamda ve tarihinde hala Osmanlı etkisini yaşayan bir şehirde kendisini gurbette hissetmeden, adeta Türkiye içinde eğitim alıyormuş hissi ile huzurlu ve başarılı olmaktadır. Günlük hayatın ve ekonomisinin Türkiye’den çok farklı olmadığı Bosna Hersek, sıcak ve samimi yüzü ile öğrenciye sahip çıkar. Ayrıca Tuzla Üniversitesinin harç ücretleri diğer Avrupa ülkelerindeki üniversite kurumlarının harç ücretleri ile mukayese edildiği zaman, ne kadar makul ölçüde olduğu hemen fark edilmemektedir. Öğrenci ortalama 1500 Euro civarında yıllık harç ödeyerek Avrupa’nın en saygın üniversiteleri arasında yer alan Tuzla Üniversitesinde eğitim görür. Ayrıca yurt ve barınma imkânları açısından da Saray Bosna, Türkiye’den daha pahalı değildir. Öğrenci standart bir yurtta aylığı 150-200 Euro arasında bir ücret ödeyerek barınabilir. Bunun dışında barınma hizmeti vermek için sayısız pansiyon ve kiralık ev de bulunabilmektedir.

Tuzla Üniversitesinde eğitim görmek isteyen öğrencilere yardımcı olmak için hizmet veren sayısız aracı kurum bulunmaktadır. Öğrenci araştırıp güvenilirliğinden emin olduğu bir danışmanlık bürosu ile irtibata geçtiğinde, yazışma ve evrak işleri bu kurum tarafından kolaylıkla çözüme ulaştırılmaktadır.

Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi 1958 yılında Yüksek okul olarak kurulmuştur. Tuzla Üniversitesi kendini yenileyen fakülteleri artan kalite sistemine göre yapılmış iki yıllık bölümler ve dört yıllık bölümler üzerine oluşturulması ve eğitimin genişlemesi 13 fakültede eğitim sistemi Bologna kriterleridir.
1972 yılından buyana yurtdışından ve yurt içinden eğitim anlaşmaları ile işbirliğine girilmiş, Proje çalışmaları, kongreler, fuarlar, uluslar arası geçerli Avrupa programları ve standartları ile uyum içinde kültürel ayrım olmadan sosyal dönüşümü sağlamaktadır. Tuzla Üniversitesinde size uygun bir bölüm bulabilirsiniz. Tuzla Üniversitesinde eğitim istiyorsanız başvurunuzu EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Sizler için danışmanlık karşılama, yerleştirme, dil eğitimi programlarında öğrencilerin eğitim almaları için destek veriyor. Tuzla Üniversitesinde üniversiteli olmak kredili Avrupa kriterlerinde eğitimin olması avantajınızdır.
Fakülteler:

 • Oyunculuk, Üretim
 • Pazarlama, Muhasebe, İşletme Finans, Finans, Bankacılık, Sigortacılık Ekonomi
 • Üç Yıllık çalışma: Pazarlama, Muhasebe ve Finans, Yönetim ve Girişimcilik
 • Fizik tedavi, Eğitim Rehabilitasyon, Davranış Bozuklukları
 • Elektrik enerjisi, Teknik Bilgisayar Bilimleri, İletişim
 • Üç yıllık çalışma- Koçluk: Spor, Özel uygulamalar
 • Boşnak dili ve edebiyatı, Tarih, Pedagoji-Psikoloji, Gazetecilik, Sosyal hizmet, Sosyoloji, Felsefe, İngiliz dili ve edebiyatı, Alman dili ve edebiyatı, Türk dili ve edebiyatı
 • Üç yıllık çalışma: Sınıf Öğretim, Teknik Eğitim ve Bilişim
 • Enerji Mühendisliği, Üretim Mühendisliği, Mekatronik
 • Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya
 • Üç yıllık çalışma: Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji
 • Gıda Teknolojileri: Kimyasal Mühendisliği, Çevre Mühendisliği Cevre Koruma
 • Madencilik, Jeoloji, İnşaat Mühendisliği, Kuyu Mineralleri, Güvenlik çalışmaları ve yardım
 • Üçyıllık çalışma: Güvenlik ve Yardım

Tuzla Üniversitesi

Puanla
[OY: 5 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!