Bosna Hersek Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Bosna Hersek Üniversitesi İnşaat Mühendisliği eğitimi almak isteyen kişiler Eurostar yurtdışı eğitim firması ile iletişime geçebilir.

Bosna Hersek Üniversitesi İnşaat Mühendisliği

Bosna Hersek Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, üniversiteler ve fakülteler arasında en çok rağbet görenlerdendir. Bosna Hersek Üniversiteleri arasında Türkçe destekli eğitim vermesiyle bilinen ve dikkat çeken Uluslararası Travnik Üniversitesi, bünyesinde Türk öğretim görevlilerini de barındıran oldukça gelişmiş bir inşaat mühendisliği programına sahiptir. Bu program, Türkçe olması halinde yıllık yaklaşık 2500€ dolaylarındadır.

Diğer yurtdışı eğitim programlarıyla karşılaştırıldığında oldukça uygun bir harç ücretine sahip Uluslararası Travnik Üniversitesi hem herhangi bir ÖSYM başarısı istememekte hem de yurtdışında okumanın nimetlerini oldukça makul bir ücretle öğrencilerine sunmaktadır. Bölümünüzü Türkçe okumanız, öğrendiklerinize daha çok hakim olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca sosyal hayatınızda çevrenizde yabancı arkadaşlarınızın bulunması da yabancı dilinizi geliştirecek, farklı bir ülkede olduğunuz için de farklı kültürlerle anlaşma konusunda becerilerinizi bir adım ileri taşıyacaksınız.

İnşaat mühendisliği, özellikle malzeme, plan, proje yapım ve denetimi gibi konularda çalışılan önemli bir temel mühendislik dalıdır. Farklı şehirlerin bile mimari yapısı, kot tipi gibi değişkenleri oldukça büyük farklılıklar göstermekte iken farklı ülkelerde bu farklılıklar katbekat fazla olabilmektedir. Bu fark, özellikle İnşaat Mühendisliği seçmiş mühendis adaylarına Bosna Hersek’de okumayı oldukça avantajlı kılmaktadır.

Farklı yapıları görmek, kişinin ufkunu genişleteceğinden bu tarz bir deneyim sağlaması adına Bosna Hersek Üniversitesi İnşaat Mühendisliği okumak mezunlarını oldukça olumlu etkilemektedir. Tüm bu faydalardan yararlanarak iyi seviyede yabancı dil bilen, çok kültürlü ortamlarda çalışabilecek yapıya sahip, iyi bir mühendis olabilmek için ilk adımı atmak da oldukça basit. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu hususta sizlere büyük bir destek vermekte ve hem Türkiye’de hem yurtdışında her türlü sorununuza yapıcı çözümler sağlamaktadır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi, Bosna Hersek’de ki üniversiteler arasında en çok tercih edilen üniversitelerdendir. Uluslararası Travnik Üniversitesinin tercih edilirliğinin bu derece yüksek olmasında anadilde eğitim vermesinin payı mutlaka vardır fakat tek etken anadilde eğitim vermesi değildir. Maddelemek gerekirse Uluslararası Travnik Üniversitesinin bazı tercih edilebilir yönleri şu şekildedir:

  1. Uluslararası Travnik Üniversitesi, eğitim konusunda oldukça hassas bir üniversitedir. Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi tercih edildiğinde, akademik açıdan dünya çapında tanınan bir üniversitede eğitim almaya başlanmış olunacaktır. Hem uluslararası başarılı bir okulda hem de Avrupa’da okumak kişi için oldukça üst düzey bir takım fırsat kapılarını aralamaktadır.
  2. Bosna Hersek Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’ne yönelen mühendis adayları, Türkiyedeki gibi yüksek sınav sonuçları şartları ile karşılaşmazlar. Bu hususta, Uluslararası Travnik Üniversitesi gibi diğer Bosna Hersek üniversiteleri de başvuranları ÖSYM sınavlarından muaf tutar. Kayıt işlemleri için lise diplomanız, sicil kaydınız ve sağlık raporunuz yeterli olur.
  3. Düşük harç bedelleri, Uluslararası Travnik Üniversitesini çekici kılan diğer sebeplerden birisidir. 2500€ diğer üniversitelerin harç belleri ile karşılaştırıldığında oldukça cüzi bir değer olarak kalmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı vasıtasıyla Bosna Hersek’de okumak oldukça kolay. Bosna Hersek Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu olmak ise an meselesi.

#bosnaherseküniversitesiinşaatmühendisliği

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!