Bosna Hersek Üniversiteleri tıp

Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp

Doktor olmak isteyen kişiler bu mesleği gerçekten isteyerek yapmalıdır. İnsanlarla ilgilenmek hem zor hem de yorucudur. Bu sebeple eğitim hayatınızda..

Bosna Hersek Üniversiteleri Tıp

Hazırlık programı dahil olarak Bosna Hersek Üniversiteleri tıp eğitimi almayı arzu eden bir bireyin ödemesi gereken tutar yalnızca 2500 Euro’dur. Hesaplı ve kaliteli eğitim anlayışı sebebiyle dünyanın her yerinden beyin göçü almakta olan Bosna Hersek üniversitelerinde tıp okumak isteyen bireylerin Boşnakça kurslarına yazılmaları tavsiye edilmektedir. Her üniversitenin Boşnakça bilmeyen yabancı öğrenciler için açtığı hazırlık sınıfları bulunmaktadır.

Bu hazırlık derslerine katılarak kısa sürede Boşnakça öğrenmeniz mümkündür. Renkli sosyal hayatı ve hesaplı yapısı ile Orta Avrupa’nın öğrenciler için en uygun olan bölgelerinden biri olan Bosna Hersek’de 8 farklı devlet okulu bulunmaktadır. Devlet okulunda okumayı tercih eden bireyler oldukça az bir ücret ödeyeceklerdir. Devlet bursları ve kişisel burslar sayesinde oldukça az bir miktara en kaliteli eğitimi veren üniversitelerde okumak mümkündür.
ECTS kredi transfer sistemi ile uyumlu olan Bosna Hersek üniversiteleri, yüksek lisans veya lisans tamamlama işlemlerini gerçekleştirmeyi arzu eden bireyler için de oldukça uygun yapıdadırlar. Bosna Hersek Üniversiteleri tıp öğrenimi konusunda ideal üniversitelerdir. Tıp eğitimi almak isteyen tüm bireylerin Bosna Hersek Üniversitelerine başvurmaları tavsiye edilmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri 6 yıllık bir tıp programına sahiptirler.

6 yıl ardından doktora ve yüksek lisans işlemleri de Bosna Hersek bölgesinde yapılabilmektedir. Bosna Hersek üniversitelerinin üniversite harçları birçok Avrupa ülkesi ve Türkiye’den çok daha hesaplıdır. Bu sebeple dünyanın her yerinden, her yıl binlerce insan Bosna Hersek üniversitelerine kayıt olabilmek üzere çeşitli işlemler yapmaktadır. Öğrencilerin aylık; yeme, içme, konaklama maliyetleri 400-700 Türk Lirası arasında olacaktır.
Bosna Hersek Üniversitelerinde tıp eğitimi alabilmek üzere YGS veya LYS sınavlarında spesifik bir puan almanıza gerek yoktur. Lise diplomasına sahip tüm bireyler Bosna Hersek üniversitelerinde okuyabilme imkanına sahiptir. Tıp eğitimi Boşnakça olarak gerçekleştirilmektedir. Fakat Boşnakça bilmeyen bireyler için her üniversitenin kendi hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Saraybosna Ve Tuzla üniversitelerinin yapısında 40 bin kişiyi aşkın öğrenci bulunmaktadır.

Tıp alanında en gelişmiş eğitimi veren bu üniversitelerin yıllık ücretleri 2000-5000 Euro arasında değişmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı servisi gibi eğitim danışmanlık firmaları tıp alanında en başarılı üniversiteyi tercih edebilmenize yardımcı olacaktır. Sizde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanarak ideallerinize giden yolda deneyimli bir rehber edinebilirsiniz.

#bosnaherseküniversiteleritıp

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!