Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Mimarlık, lise ve denge okullarından mezun olduktan sonra çoğu gencin hayalini kurduğu fakat bazı nedenlerden dolayı gerçekleştiremedikleri bir meslek haline gelmiştir. Çünkü ülkemizde mimarlık mesleğine ulaşabilmek birçok engeli aşmaktan geçmektedir. En büyük engel ise üniversite sınavlarının sonucunda yaşanan taban puanı zorunluluğudur. Bu tür hayallere sahip fakat gerçekleştiremeyen gençler çoğunlukla hayallerinden vazgeçmek zorunda kalarak hayatlarını farklı şekilde yönlendirmektedirler.

Böyle sorunlar yaşayan gençler, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmamızın da desteği ile Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesine sınavsız ve taban puansız geçiş yapabilmektedirler. Dışarıdan bakıldığı zaman Türkiye şartlarında öğrencilerin üniversite kazanmalarının ve okumalarının zorluğu görülmektedir. Fakat Bosna Hersek üniversiteleri ile bu sorunlarında üstesinden gelinebileceği görülebilmektedir.

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni tercih etmek isteyen öğrencilerin sadece liseyi bitirmeleri yeterli olacaktır. Bosna Hersek’te mimarlık okuyacak öğrenciler için eğitim Türkçe verilmekte olup, ülkenin mimarisinin de Türkiye’ye benzemesi ayrı bir avantaj sağlamaktadır.

Türk kültürüne yakın olan şehir planları, sokakları Türk öğrencilerin kendilerini ülkelerinde hissetmelerini de sağlamaktadır. Bu durum ise rahat bir eğitim hayatını yabancılık çekmeden sağlamak anlamına gelmektedir. Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi olmak ayrıca Türk dili ile Avrupa kültürünü almak gibi bir avantajda sağlamaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda Bosna Hersek üniversitelerine müracaat için başvuruda bulunabilir, aynı zamanda bizden alacağınız destek ile hayallerinize kavuşabilirsiniz. Bosna Hersek’te bulunan birçok üniversitede verilen Türkçe Mimarlık dersleri Point Yurtdışı Eğitimin ortak yürütülen Türkçe destekli eğitim programı ile Uluslararası Travnik Üniversitesinde de mimarlık üzerine her türlü eğitimin alınması sağlanabilmektedir.

Ülkede her yıl yüzlerce öğrenci dünyanın her yerinden gelerek eğitimlerini almaktadırlar. Bunu yaparken ileri teknolojiden faydalanıldığı gibi en güncel olan bilgiler sayesinde de dünya çapında sayılı mimarlar yetiştirilebilmektedir. Üstelik bu hayallerin gerçekleşmesi için talep edilen tutar 2.500 Euro’dur. Arzuya göre bu miktarlar iki taksit halinde Eylül ve Ocak aylarında da ödenebilmektedir. Bu ücret, mimarlık fakültesinin haricinde lisans tamamlamak isteyenler içinde aynıdır.

Üniversitenin Konumu