Bosna Üniversitesi Denklik

Bosna’da Üniversite Denklik

Bosna’da üniversite tanıma konuları öğrencilerin kafasını kimi zaman karıştırmaktadır. Ancak bunun zor bir tarafı yoktur.

Bosna’da Üniversite Denklik

Bosna’da Üniversite Tanınma konusu akılları en çok karıştıran sorulardan birisidir. Merakınızı hemen gidermek için söyleyelim; Bosna Hersek Üniversitelerinde vardır.  Avrupa ortalamasının üstünde bir eğitim kalitesi hedefleyen Bosna Hersek üniversiteleri bu hedeflerini çoktan başarmış görünüyorlar.

Bunu mezun olduğunuzda alacağınız mavi diplomanızdan anlayabilirsiniz. Mavi diploma ile Avrupa ülkelerinin her yerinde çalışabilirsiniz, mavi diploma tam 47 ülkede geçerlidir. Bunu Bologna Kriterlerine imza atarak ve bu doğrultuda eğitim vererek başaran Bosna Hersek üniversiteleri bu sayede kalitesini de ispatlamış oluyor. ENQA, ESU, EUA gibi pek çok projede Bosna Üniversiteleri aktif olarak rol alırlar.

Bosna Hersek üniversiteleri salt akademik başarıya odaklanmamıştır. Aynı zamanda kültürel etkinliklere de katılabilirsiniz. Renkli bir kültüre sahip kardeş ülkemizde bize yakın çok şey bulacaksınız. Ortak bir tarih ve kültürden gelen kardeşliğimizi düşünürsek orada uyum sorunu yaşamayacaksınız. Ayrıca Avrupa içinde çok farklı kültürlerin izlerini bir arada bulabileceğiniz ender yerlerden pek çoğu Bosna Hersek’te bulunur.

Bu yönüyle İstanbul’a benzeyen Bosna Hersek size aynı zamanda ortak yaşama ve farklılıklara saygıyı da öğretecek, özümsemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca Bosna Üniversitelerinin size sağladığı uluslararası deneyimlerle ve projelerle mezun olduğunuzda özgeçmişinize gururla yazabileceğiniz pek çok şey olacaktır. Bosna’da Üniversite tanınma konusunda daha detaylı bilgiyi bizlerden alabilirsiniz.

Bunun anlamı yurt dışındaki bir üniversiteyi tanımış ve vermişse ülkemizde o diplomayla üniversite mezunu sayılırsınız. Askerlik dahil üniversite mezunlarının sahip olduğu tüm haklara sahip olursunuz. Bu konuda daha detaylı bilgi edinmek isterseniz ulaşabilirsiniz.

23 yıllık yurt dışı eğitim danışmanlığı tecrübesiyle ve mükemmeliyetçi, yenilikçi çalışma anlayışıyla yurt dışı eğitimde her an yanınızdayız. Bosna Hersek üniversitelerine kayıt yaptığınız andan diplomanızı alana kadar her an yanınızda ve size destek oluyoruz, olacağız. Bosna’da Üniversite Tanınma vardır yine de dilerseniz YÖK’e sorup öğrenebilirsiniz.

#bosnadaüniversitetanınma

Üniversitenin Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!