Bosna Hersek Üniversiteleri

travnik universitesi Bosna-Hersek Bosna Hersek Üniversiteleri travnik universitesi

bosna hersek travnik universitesi

Bosna Hersek Üniversiteleri Bosna-Hersek’in Travnik şehrinde yer alan bir devlet üniversitesidir. Travnik Bosna-Hersek'in hem doğal güzellikleri hem de tarihi mimarisi ile en gözde şehirlerindendir. Osmanlı döneminden günümüze uzanan eserlerin etrafında şekillenen şehir aynı zamanda arkasına aldığı görkemli dağlar ile doğa ile tarihin iç içe geçmişliğini yansıtmaktadır. Bu güzellikler arasında yer alan Bosna Hersek Üniversiteleri Bosna-Hersek’in en büyük üniversiteleri arasında yer almaktadır. Eğitim dili bölümlere göre değişen üniversitede ağırlıklı olarak dersler Boşnakça ve İngilizce verilmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri AB kriterlerine uygun bir müfredat izlemek de ve buradan alınan diploma tüm Avrupa ülkelerinde geçerli sayılmaktadır.

Bosna Hersek Üniversiteleri eski bir üniversite olması nedeniyle köklü bir yapıya sahiptir. Alanında uzmanlaşmış akademik kadroya sahip olan Bosna Hersek Üniversiteleri Bosna-Hersek’te öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üniversiteler arasındadır. Günümüzde de yurt dışında eğitimin önem kazanması ile birlikte Bosna üniversiteleri ön plana çıkmıştır. Öğrenciler hem ucuz hem de doğal güzelliklere sahip Travnik kentini yükseköğretim için tercih edebilmektedirler.

Travnik Üniversite’sinde birçok bölüm yer almaktadır. Bunlar; Eczacılık, Diş Hekimliği, Fizyoterapi, Hemşirelik, Radyoloji, İşletme İktisat Fakültesi, Genel Yönetim, İşletme Ekonomisi, Bankacılık ve Sigortacılık Yönetimi, İşletme Enformatiği, Turizm ve Konaklama, İş Psikolojisi, Hukuk, Uluslararası Hukuk, İş Hukuku, Kamu Yönetimi, Bosnalı Dili ve Edebiyatı, Hırvat Dili ve Edebiyatı,  Sırp Dili ve Edebiyatı, Matematik ve Bilişim, Sınıf öğretmenliği, Sınıf Öğretim ve Boşnak Dili ve Edebiyatı, Sınıf Öğretim ve Sırp Dili ve Edebiyatı, Sınıf Hırvat Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Genel Kinesiyoloji ( Spor ), Pedagoji ve Psikoloji, Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, B / H / S Dili ve Edebiyatı,  Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Spor Yönetimi, Özel Uygulamalar (asker, polis ve güvenlik görevlileri), Spor (Koçluk), Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Grafik Mühendisliği ve Projelendirme, Bilgisayar Mühendisliği.

Bosna Hersek Üniversiteleri’ne başvurunuzun kabul edilmesi halinde kaydınız için birtakım belgeler gereklidir. Kayıt için gerekli belgeler; YGS-LYS sonuç belgesi, lise diplomasının noter tasdikli sureti, vilayet makamından apo stilli pasaport sureti, yeni pasaportların sadece resim olan sayfanın fotokopisi ( Apo stile gerek yoktur. Pasaportunuzun bitiş süresinin en az 2 senelik olması gerekir) Bunun yanında sağlık raporu ( Devlet hastanelerinden sağlık müdürlüğü onaylı ve resimli, vilayet makamından apo stilli), Lise transkripti (yani lise 1.2.3.4 Dönemi Yıl Sonu notlarını gösteren belge vilayet makamından apo stilli), 7 adet vesikalık resim (arka zemini beyaz olması gerekir), Taahütname( Yurtdışında Eğitim Göreceği Süre boyunca Eğitim ve Yaşam Masraflarını Karşılayacağına Dair Noterden Belge), Adli sicil kaydı (Vilayet Makamından Apo stilli), Nüfus Kayıt Örneği  (Nüfus Müdürlüğünden, Vilayet Makamından Apo stilli). Bu belgeler ile Bosna Hersek Üniversitelerine gelip kolaylıkla kaydınızı yaptırabilirsiniz.

ECZACILIK VE SAĞLIK FAKULTESİ

 1. Diş Hekimliği
 2. Eczacılık
 3. Fizik Tedavi
 4. Radyoloji
 5. Hemşirelik

Diş Teknisyenliği Lisans Tamamlama

SAĞLIK MESLEK YÜKSEK OKULLARINDAN MEZUN OLAN ÖĞRENCİ GRUPLARINA 
ÖZEL PROGRAM LİSANS TAMAMLAMA

Sağlık Fakültesi Dekanı

Bosna Hersek Üniversiteleri

Goce Delcev Üniversitesi Panaroma
Bosna Hersek ÜniversiteleriBosna Hersek ÜniversiteleriBosna Hersek ÜniversiteleriBosna Hersek Üniversiteleri
Goce Delcev Üniversitesi TanıtımGoce Delcev Üniversitesi Tıp Fakültesi ResimleriGoce Delcev Üniversitesi Pedagoji FakültesiGoce Delcev Üniversitesi Pedagoji Fakültesi
Bosna Hersek ÜniversiteleriBosna Hersek ÜniversiteleriBosna Hersek ÜniversiteleriBosna Hersek Üniversiteleri


SINAV ŞARTI ARANMADAN SAĞLIK BÖLÜMLERİNDE DİŞ HEKİMLİĞİ, ECZACILIK, HEMŞİRELİK, RADYOLOJİ, FİZİKTEDAVİ, İŞ PSİKOLOJİSİ ,HALK SAĞLIĞI BÖLÜMLERİNDE GRUPLARIMIZA LİSANS TAMAMLAMA OLANAĞI SUNUYORUZ .


EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi lisans tamamlama olanaklarını size sunuyor, Programlarımızın her bölümüne 15 kişiden oluşacak sınıflar halinde olacaktır.

bosna hersek travnik universitesi

Bosna Hersek Üniversiteleri 2006 yılında Devlet Üniversitesi olarak turizm fakültesi adı altında kurulmuştur. Daha sonra fakültelerle ile entegre sistemine geçmiştir. Bosna Hersek Üniversiteleri yasal süreçleri imzalamış, anlaşmaları yapılmıştır. Avrupa üye ve Avrupa ülkelerinden mezun olanlardan farkı kalmamıştır. Bosna Hersek Üniversiteleri  (UNT) Merkez BosnaKantonu / Canton Orta Bosna’daki İlk üniversitedir. Ünlü bilim adamları, girişimciler üniversiteye katkı sağlamışlardır. Spor ve Kültür alanlarında yetkileri ile ve Bologna sürecinin standartları geçerlidir. Teknik ve Bilimsel eğitim görevlileri ABD ve diğer kuruluşlarla iş birliğine gidilmektedir. Turizm ve diğer ilgili disiplinlerin, cazip bir yer, büyük bir kütüphanesi holdingler ve bilgi merkezi ve çeşitli kültürel modern bir iç tasarıma sahiptir.Beş Fakültede eğitim verilmektedir.

bosna hersek travnik universitesi

Bosna Hersek Üniversiteleri Fakültelerinde iki düzeyde eğitim yapılıyor. Bologna program sürecine 3+2 sistem olarak pratik uygulamaya tabi tutulmaktadır. Modern derslikler, Laboratuarlar, hastaneler, tanınmış şirketler ve kamu kurum uygulamalı eğitim performansı ile organize edilmiş ayrıca interaktif ve mükemmellik işbirliğinde yüksek düzeye ulaşıyorsunuz. Bosna Hersek Üniversiteleri bileşenleri bölümlerinden birini seçme imkanı ile teknik bilimler çalışmaları düzenlenir,  edildiği teknik üniversitesi çalışmaları ile aktif çalışmalar sergilenmektedir. Travnik üniversitesinde Teknik çalışmalar Lisans Okulu’nda uygun olanlar dört yıllığa tamamlanacak (spor salonu, uygulamalı sanat, ekonomik, teknik lise ve okullar, çeşitli sağlık alanlarından mezun olanlar)EuroStar Eğitim Merkezi’ne başvuru, kayıt ve genel eğitimi(Transkript(Not Dökümü)) konuyu incelemek eğilimi odaklanan görüşme koşullarını karşılayabilirsiniz.

bosna hersek travnik universitesi

Öğrenciler ekonomide yetenekli ve yaratıcı çalışma ve uygun makamlar için eğitiliyor. Bu bilgi ve farklı yöntemler mühendislik ve grafik tasarım, mimarlık, inşaat ve mühendislik bilgilerinin eski potansiyel ve gerçek sorunlarını tespit etme ve çözme kullanarak bunları sağlayacak beceriler kazanacaktır.

bosna hersek travnik universitesi

 

Lisans programı farklı işlerde geniş bir yelpazede teknik mesleklerin uygulama alanlarında bağımsız çalışma için hazırlanır. Mühendislik ve grafik tasarım, mimarlık, inşaat ve bilişim teknolojisi mühendisi, bilgi, beceri ve bunları sağlayacak becerilerini geliştirirler:

 • Öz-yönetim ve mimarlık, inşaat, mühendislik ve bilgisayar grafik teknolojisi alanında teknik meslekler katılan işletme, kurum ve kuruluşların kalite yönetimi;
 • İşler farklı bu meslekleri ile ilgili sorunları bulma ve çözme;
 • Farklı yöntemler kullanarak bunları sağlamak ait oldukları teknik alanının etki alanından her sorunu yaklaşım olacak bilgi, beceri ve yetenekleri kazanmak;
 • Bizi çevreleyen ve modern iş hala mevcut teknik iletişim kurma ve çözme işverenlerin pazar ihtiyaçlarını karşılamak sistemde mümkün olacak;
bosna hersek travnik universitesi

Bosna Hersek Üniversitelerinde okuyan öğrenciler, yeni bilgiler edinme, başarılı uygulamada bunları uygulamak ve eylemleri yapılanması ve modern teknolojik trendlerin gelişimini etkileyen akademik toplumun genel gelişimine katkıda bulunuyor.

bosna hersek travnik universitesi

1.İşletme İktisat Fakültesi:

 • Yönetim ve İşletme İktisat Turizmde “kalite yönetimi”

2. Hukuk Fakültesi
3.Eğitim Fakültesi

 • Bosnalı Dili ve Edebiyatı
 • Hırvat Dili ve Edebiyatı
 • Sırp Dili ve Edebiyatı
 • Genel Kinesiyoloji
 • Matematik ve Bilişim
 • Sınıf Öğretim
 • Sınıf Öğretim ve Boşnak Dili ve edebiyatı
 • Sınıf Öğretim ve Sırp Dili ve Edebiyatı
 • Sınıf Hırvat dili ve edebiyatı Öğretmenliği
 • Spor Yönetimi
 • Özel Uygulamalar
 • Spor-Koçluk
 • Pedagoji ve Psikoloji
 • Okul Öncesi

4.Teknik Bilimler Fakültesi

 • Mühendislik
 • Mimari
 • Grafik Tasarım
 • Bilgisayar Mühendisliği

bosna hersek travnik universitesi

 

BOSNA HERSEK TRAVNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ VİDEO GÖRÜŞLERİ 2014

Ögrenci VideolariÖgrenci VideolariÖgrenci VideolariÖgrenci Videolari
Ögrenci VideolariÖgrenci VideolariÖgrenci VideolariÖgrenci Videolari
Ögrenci VideolariÖgrenci VideolariÖgrenci VideolariÖgrenci Videolari

TRAVNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ VELİLERİ VİDEO GÖRÜŞLERİ 2014

BOSNA HERSEK ÜNIVERSITELERI
Makedonya Goce Delcev Üniversitesi

 

Makedonya Goce Delcev Üniversitesi Goce Delcev Üniversitesi Bilgi Teknolojileri FakültesiGoce Delcev Üniversitesi Gastronomi Fakültesi
Goce Delcev Üniversitesi PanaromaGoce Delcev Üniversitesi TanıtımGoce Delcev Üniversitesi Tıp Fakültesi Resimleri
Goce Delcev Üniversitesi Pedagoji FakültesiGoce Delcev Üniversitesi Pedagoji Fakültesi

 

Bosna Hersek Üniversiteleri Hukuk Fakultesi

Travnik Üniversitesi Hukuk FakultesiTravnik Üniversitesi Hukuk Fakultesi
 Travnik Üniversitesi Hukuk Fakultesi

Bosna Hersek Üniversiteleri Öğrenci Video Görüşleri

Öğrenci VideolarıÖğrenci VideolarıÖğrenci VideolarıÖğrenci Videoları
Öğrenci VideolarıÖğrenci VideolarıÖğrenci VideolarıÖğrenci Videoları
Öğrenci VideolarıÖğrenci VideolarıÖğrenci VideolarıÖğrenci Videoları
Öğrenci VideolarıÖğrenci VideolarıÖğrenci Videoları

 

Bosna Hersek Üniversiteleri Ev Video Görüşleri

Makedonya Goce Delcev ÜniversitesiMakedonya Goce Delcev Üniversitesi
 Goce Delcev Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Fakültesi

Bosna Hersek Üniversiteleri Ailelerin Yorumları Ve Görüşleri

Makedonya Goce Delcev ÜniversitesiMakedonya Goce Delcev Üniversitesi

ÖĞRENCİ VİDEOLARI

bosna videobosna videobosna videobosna video
bosna videobosna videobosna videobosna video
bosna videobosna videobosna videobosna video


Bosna Hersek Üniversiteleri Türkiye Kayıt Merkezi
İstiklal Cad. No:49, Mavi Han İş Merkezi, Kat:5 Taksim / İSTANBUL
Tel: +90 (212) 244 66 00 FAX: +90 (212) 244 66 01
E-Mail : info@yurtdisindaegitim.com.tr